BADANIA

USG 4D
NOWOCZESNY SPRZĘT
Czym jest badanie USG?

Badanie ultrasonograficzne (czyli USG) to technika obrazowania wykorzystująca fale dźwiękowe, które „odbijają się” od różnych struktur wewnątrz ciała kobiety, w tym również od płodu. Dzięki badaniu USG możemy możemy ocenić anatomiczne struktury rozwijającego się płodu i już na wczesnym etapie wykryć ewentualne nieprawidłowości. Wraz z rozwojem technologii i coraz doskonalszym aparatom USG rozdzielczość obrazów rośnie, a co za tym idzie – coraz dokładniej możemy zobaczyć maluszka.USG 3D to zdjęcie a USG 4D to film
PRZYSZŁOŚĆ

NOWOCZESNY
VOLUSON EXPERT 22


Dzięki trójwymiarowemu badaniu 3D możliwe jest nie tylko uzyskanie pięknego obrazu dziecka, ale również uzyskanie przekrojów anatomicznych. Ułatwia to rozpoznanie wad wrodzonych. Obrazowanie 4D to obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, umożliwiające obserwację ruchów płodu, pracy serca. Badanie to dostarcza wiele cennych informacji niedostępnych w badaniach tradycyjnych.

Obrazowanie 4D to bardzo innowacyjna metoda diagnostyki obrazowej. USG 4D wykonywane w gabinecie ProFemina w Grudziądzu u kobiet w ciąży, obrazuje płód w czasie rzeczywistym. Technika ta daje zdecydowanie dokładniejszy obraz i możliwość zobaczenia płodu, niż w przypadku tradycyjnego USG. USG 4D umożliwia rodzicom zaobserwowanie ruchów płodu, a nawet jego mimiki.


Masz pytania lub chcesz umówić wizytę?