Alexandra Maria Całko-Nowaczek

neurologopeda, logopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej
Jestem specjalista w zakresie wczesnych oddziaływań terapeutycznych, oraz osobą której rodzice powierzają swój największy skarb. Pracuję w zakresie konsultacji, diagnozy i terapii oraz wczesnego wspomagania rozwoju z noworodkami, niemowlętami i dziećmi starszymi.


Dokładam wszelkich starań, by stymulacje i badania wykonywać w komforcie małego pacjenta z poszanowaniem jego potrzeb.

Założycielka i Prezeska Fundacji W CZEPKU URODZENI Neurologopedia w neonatologii, która powołana jest do pedagogizacji rodziców w formie warsztatów oraz prowadzenia badań przesiewowych noworodków na oddziałach Ginekologiczno-Położniczych.

Fundacja pioniersko połączyła w naszym regionie ginekologię i neurologopedię oraz podjęła działania z zakresu profilaktyki logopedycznej i sensorycznej dla przyszłych i obecnych rodziców.

Wczesna interwencja w Gabinecie Neurologopedycznym NEURO-NOWA stawia na wczesną diagnozę u dziecka, które nie ukończyło jeszcze roku, a następnie skupia się na stymulacji rozwoju maluszka przy pomocy dedykowanych metod terapeutycznych. Dotyczą one rozwoju pod względem poznawczym, funkcji językowych, w tym mowy, rozwoju motoryki małej i dużej. Pracuję z dziećmi w zakresie doboru akcesoriów: butelek, smoczków czy gryzaków. Zajmuję się aspektem rozszerzania diety i pracy z programem PUMO. Moimi podopiecznymi są również dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Propagatorka karmienia piersią, wspomagam kobiety w tym procesie, przez ocenę noworodka, pozycjonowanie czy zalecane konsultacje specjalistyczne.

Promotorka wczesnych oddziaływań sensorycznych wśród niemowląt już na etapie prenatalnym. Diagnosta i Terapeuta Integracji Sensorycznej, szczególnie w aspekcie orofacjalnym. Zarówno Fundacja W CZEPKU URODZENI Neurologopedia w neonatologii oraz gabinet prywatny zostały wpisane na listę miejsc pod patronatem Śląskiego Centrum Niemowlaka specjalistów w zakresie pracy z ankyloglosją.

Specjalizuję się w diagnostyce wędzidełek jamy ustnej. Przygotowaniu i stymulacji obszaru orofacjalnego przed i po zabiegu frenulotomii /frenulektomii / frenuloplastyki u niemowląt – dzieci – osób dorosłych.

Zapraszam do kontaktu 730 29 77 77

https://neuro-nowa.pl/

https://neuro-nowa.pl/fundacja-w-czepku-urodzeniMasz pytania lub chcesz umówić wizytę?